Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
02
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Business Proposal

Business Proposal

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

2021
×
Edit this entry  
03
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unplugged

Unplugged

2011
×
Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
The Hows of Us

The Hows of Us

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Taste of Tea

The Taste of Tea

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
Edit this entry  
04
Early Summer

Early Summer

1951
×
Read the review Edit this entry  
31
The Red Sleeve

The Red Sleeve

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
Edit this entry  
20
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sopyonje

Sopyonje

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Edit this entry  
27
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry  
25
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
25
Within

Within

2016
×
Edit this entry  
24
Iron Man

Iron Man

2008
×
Edit this entry  
21
Mary Is Happy, Mary Is Happy

Mary Is Happy, Mary Is Happy

2013
×
Edit this entry  
20
The Chicken of Wuzuh

The Chicken of Wuzuh

2016
×
Edit this entry  
18
Please Tell Me So

Please Tell Me So

2021
×
Edit this entry  
16
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
Edit this entry  
15
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Edit this entry  
11
LITA

LITA

2015
×
Edit this entry  
10
Faculty

Faculty

2010
×
Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Edit this entry  
06
Heart Attack

Heart Attack

2020
×
Edit this entry  
06
Alarm

Alarm

2009
×
Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Edit this entry  
26
Friendshit

Friendshit

2017
×
Edit this entry