RSS feed for Higgins

Higgins has logged 259 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pure

Pure

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captive State

Captive State

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who Killed Garrett Phillips?

Who Killed Garrett Phillips?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Silence

The Silence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry