RSS feed for Higgins

Higgins has logged 113 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cheshire Murders

The Cheshire Murders

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
RBG

RBG

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amateurs

The Amateurs

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry