Higgins has logged 23 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Cruise

The Last Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
TINA

TINA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood Moon

Blood Moon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Horizon Line

Horizon Line

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry