RSS feed for Higgins

Higgins has logged 113 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry