RSS feed for Higgins

Higgins has logged 44 entries for crime films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Galveston

Galveston

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Galveston

Galveston

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Polar

Polar

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Polar

Polar

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry