RSS feed for Higgins

Higgins has logged 85 entries for thrillers.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Silence

The Silence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Road House

Road House

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry