RSS feed for Higgins
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hot Zone

The Hot Zone

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All That We Destroy

All That We Destroy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Room 237

Room 237

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Road House

Road House

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry