RSS feed for Higgins

Higgins has logged 48 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who Killed Garrett Phillips?

Who Killed Garrett Phillips?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All That We Destroy

All That We Destroy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Galveston

Galveston

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Galveston

Galveston

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★½
Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cheshire Murders

The Cheshire Murders

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Amateurs

The Amateurs

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry