RSS feed for High Five: The Podcast
  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Watership Down

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Leprechaun Returns

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ½

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

    ★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★

  • Alpha

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Tag

    ★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • Game Over, Man!

    ★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Deep Blue Sea 2

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow