RSS feed for High Five: The Podcast

High Five: The Podcast has logged 55 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Father Figures

Father Figures

2017
×
★½
Edit this entry  
08
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★½
Edit this entry  
29
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Nerdland

Nerdland

2016
×
★★
Edit this entry  
25
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Edit this entry  
22
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★½
Edit this entry  
03
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Edit this entry  
02
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Table 19

Table 19

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Edit this entry  
01
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Geostorm

Geostorm

2017
×
½
Edit this entry  
17
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Edit this entry