Sort by

siobhan has logged 56 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wedding Guest

The Wedding Guest

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Waves

Little Waves

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Field

The Field

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Emptying the Tank

Emptying the Tank

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Viktoría

Viktoría

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Winners Bitch

Winners Bitch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Judgement

Judgement

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bavure

Bavure

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Fuck You

Fuck You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry