siobhan has logged 34 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★
Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Z is for Zygote

Z is for Zygote

2014
×
Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★
Edit this entry  
15
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Animal House

Animal House

1978
×
★★½
Edit this entry  
06
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry