Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
My New Friends

My New Friends

2024
×
Read the review Edit this entry  
26
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
Read the review Edit this entry  
25
Double XL

Double XL

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Subject: Filmmaking

Subject: Filmmaking

2024
×
Read the review Edit this entry  
24
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
Read the review Edit this entry  
24
Through My Window 3: Looking at You

Through My Window 3: Looking at You

2024
×
Read the review Edit this entry  
23
Okie

Okie

×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Curzon's Manor

Curzon's Manor

×
Read the review Edit this entry  
22
Who Do I Belong To

Who Do I Belong To

2024
×
Read the review Edit this entry  
22
My Summer With Irène

My Summer With Irène

2024
×
Read the review Edit this entry  
20
The Editorial Office

The Editorial Office

2024
×
Read the review Edit this entry  
20
Through Rocks and Clouds

Through Rocks and Clouds

2024
×
Read the review Edit this entry  
19
Arcadia

Arcadia

2024
×
Read the review Edit this entry  
19
Reas

Reas

2024
×
Read the review Edit this entry  
18
Dennis Thompson and the Tale of the Mundane (12 Hour Shift Live Stream

Dennis Thompson and the Tale of the Mundane (12 Hour Shift Live Stream

2024
×
Read the review Edit this entry  
18
Miller's Girl

Miller's Girl

2024
×
Read the review Edit this entry  
18
The Visitor

The Visitor

2024
×
Read the review Edit this entry  
17
Bob Marley: One Love

Bob Marley: One Love

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
This Is Me…Now

This Is Me…Now

2024
×
Read the review Edit this entry  
16
Einstein and the Bomb

Einstein and the Bomb

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bramayugam

Bramayugam

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avant-Drag!

Avant-Drag!

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Electra

Electra

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Fire on Water

Fire on Water

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Soweto Love Story

A Soweto Love Story

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
14
The Heartbreak Agency

The Heartbreak Agency

2024
×
Read the review Edit this entry  
14
Five Blind Dates

Five Blind Dates

2024
×
Read the review Edit this entry  
14
Kill Me If You Dare

Kill Me If You Dare

2024
×
Read the review Edit this entry  
13
The Movie Man

The Movie Man

×
Read the review Edit this entry  
12
Three Promises

Three Promises

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Float

Float

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Teri Baaton Mein Aisa Uljha Jiya

Teri Baaton Mein Aisa Uljha Jiya

2024
×
Read the review Edit this entry  
11
Queendom

Queendom

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ashes

Ashes

2024
×
Read the review Edit this entry  
10
Suncoast

Suncoast

2024
×
Read the review Edit this entry  
10
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Not Friends

Not Friends

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lantrani

Lantrani

2024
×
Read the review Edit this entry  
09
Bhakshak

Bhakshak

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Laws of Attraction

Laws of Attraction

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Star

American Star

2024
×
Read the review Edit this entry  
08
Suze

Suze

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Come and See

Come and See

1985
×
Read the review Edit this entry  
07
El Paraíso

El Paraíso

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry