Daniel has logged 23 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★½
Edit this entry  
13
The Artist

The Artist

2011
×
Edit this entry  
07
The Exception

The Exception

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★
Edit this entry  
03
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry