Sort by

hila has logged 70 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
14
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Lipstikka

Lipstikka

2011
×
★★
Edit this entry  
02
Princess

Princess

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wedding Doll

Wedding Doll

2015
×
★★
Edit this entry  
27
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Edit this entry  
26
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
Edit this entry  
25
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Edit this entry  
25
Snails in the Rain

Snails in the Rain

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Other Story

The Other Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Gifted

Gifted

2017
×
Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
Edit this entry  
05
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Little Italy

Little Italy

2018
×
Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Edit this entry  
25
Montana

Montana

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Blockers

Blockers

2018
×
Edit this entry  
08
Flawless

Flawless

2018
×
Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
14
The Terminator

The Terminator

1984
×
Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
07
Grimsby

Grimsby

2016
×
Edit this entry  
05
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
Edit this entry  
04
Zoolander

Zoolander

2001
×
Edit this entry  
03
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
09
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
18
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
Edit this entry  
14
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Edit this entry  
04
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
Edit this entry  
01
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Edit this entry  
31
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Hours

The Hours

2002
×
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Edit this entry