• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Jitters

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • Coming 2 America

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Holmes & Watson

    ★★½