Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Vacation

Vacation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★★
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★
Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Heroin(e)

Heroin(e)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read prior review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Dope Sick Love

Dope Sick Love

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christine

Christine

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry