• Stowaway

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Rising Phoenix

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★½

  • The Silencing

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Relic

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Be Water

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Booksellers

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Lynn + Lucy

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Ordinary Love

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Mystify: Michael Hutchence

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½