RSS feed for Rob

Rob has logged 51 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Life

Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
In the House

In the House

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Who Is Harry Nilsson (And Why Is Everybody Talkin' About Him?)

Who Is Harry Nilsson (And Why Is Everybody Talkin' About Him?)

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Welcome to Leith

Welcome to Leith

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lost Arcade

The Lost Arcade

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Notes on Blindness

Notes on Blindness

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elle

Elle

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
13th

13th

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Win It All

Win It All

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Whitney: Can I Be Me

Whitney: Can I Be Me

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Edit this entry