Rob has logged 45 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Studio 54

Studio 54

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
The Eyes of Orson Welles

The Eyes of Orson Welles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Like Father

Like Father

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cake

Cake

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nobody Walks

Nobody Walks

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry