Rob has logged 78 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Marianne & Leonard: Words of Love

Marianne & Leonard: Words of Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Times Square

Times Square

1980
×
★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Looking for Mr. Goodbar

Looking for Mr. Goodbar

1977
×
★★★
Edit this entry  
21
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Worlds of Ursula K. Le Guin

Worlds of Ursula K. Le Guin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Edit this entry  
10
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★½
Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★
Edit this entry  
01
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hal

Hal

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Edit this entry  
21
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Billy Jack

Billy Jack

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★½
Edit this entry  
06
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
If You Meet Sartana Pray for Your Death

If You Meet Sartana Pray for Your Death

1968
×
★★★
Edit this entry  
01
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★
Edit this entry  
30
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Moving Target

Moving Target

1967
×
★★½
Edit this entry  
18
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★
Edit this entry  
18
Bob le Flambeur

Bob le Flambeur

1956
×
★★★½
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
A Bigger Splash

A Bigger Splash

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Edit this entry