Rob has logged 37 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
British Intelligence

British Intelligence

1940
×
★★★
Edit this entry  
30
The Big Fix

The Big Fix

1978
×
★★★
Edit this entry  
20
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Death Line

Death Line

1972
×
★★★★
Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
California Split

California Split

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Night My Number Came Up

The Night My Number Came Up

1955
×
★★★½
Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★★
Edit this entry  
03
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Tiger

Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Payroll

Payroll

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Plunder Road

Plunder Road

1957
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Squeeze

The Squeeze

1977
×
★★★½
Edit this entry  
17
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry