Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Dutch

Dutch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cafè Express

Cafè Express

1980
×
★★★
Edit this entry  
03
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry