RSS feed for Jordan

Jordan has logged 50 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Congo

Congo

1995
×
★★
Edit this entry  
10
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Man from Reno

Man from Reno

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★½
Edit this entry  
08
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry