Jordan has logged 43 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Report

The Report

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Serenity

Serenity

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Blended

Blended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry