Sort by

Jordan has logged 50 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
McLintock!

McLintock!

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★
Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★½
Edit this entry  
22
Doc Hollywood

Doc Hollywood

1991
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★½
Edit this entry  
16
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
09
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
Workplace

Workplace

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Rams

Rams

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Tiger King

Tiger King

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Objectified

Objectified

2009
×
★★½
Edit this entry  
24
Helvetica

Helvetica

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry