Jordan has logged 40 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Hidden Room

The Hidden Room

1949
×
★★½
Edit this entry  
26
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Hero

The Hero

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Hatari!

Hatari!

1962
×
★★
Edit this entry  
14
The War Wagon

The War Wagon

1967
×
★★½
Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
04
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bottle Shock

Bottle Shock

2008
×
★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry