• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Her

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Man of Steel

    ★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Iron Man 3

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★½

  • Thor

    ★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • The Incredible Hulk

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★½

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★★½

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★½

  • The Godfather: Part III

    ★★★★

  • Close-Up

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★★½

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★½

  • The Godfather

    ★★★★★

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★

  • For a Few Dollars More

    ★★★★½

  • A Fistful of Dollars

    ★★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★½

  • Anatomy of a Murder

    ★★★★½

  • Paths of Glory

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • Rear Window

    ★★★★

  • Singin' in the Rain

    ★★★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★★