• Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Honeymoon With My Mother

    ★★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • The Shrink Next Door

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • How to Become a Tyrant

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Fake Famous

    ★★★★

  • When We Were Bullies

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • A Recipe for Seduction

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • 537 Votes

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★★

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • Hillary

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • McMillion$

    ★★★★½