Sort by

✨Cara✨ has logged 84 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Aloha

Aloha

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★
Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Things To Scream At The Sun

Things To Scream At The Sun

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drumline

Drumline

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't tell Mom

Don't tell Mom

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Picture Day

Picture Day

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Butter

Butter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
White God

White God

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
6 Years

6 Years

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ordinary World

Ordinary World

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry