Sort by

HKFanatic has logged 283 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
United 93

United 93

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Savages

Savages

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Assassins

The Assassins

2012
×
★★
Edit this entry  
14
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
V/H/S

V/H/S

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alps

Alps

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doomsday Book

Doomsday Book

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Singham

Singham

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Way

My Way

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bleak Night

Bleak Night

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pusher

Pusher

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Safe

Safe

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wu Dang

Wu Dang

2012
×
★★
Edit this entry  
11
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Four

The Four

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry