Sort by

HKFanatic has logged 41 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Flying Swords Of Dragon Gate

Flying Swords Of Dragon Gate

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Iceman Cometh

The Iceman Cometh

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tazza: The High Rollers

Tazza: The High Rollers

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hindsight

Hindsight

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bullet Vanishes

The Bullet Vanishes

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Payback

Payback

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blade

The Blade

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Front Line

The Front Line

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kick

The Kick

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
6 Bullets

6 Bullets

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Motorway

Motorway

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Race

Death Race

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wind Blast

Wind Blast

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
The Hunted

The Hunted

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Karate-Robo Zaborgar

Karate-Robo Zaborgar

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Highlander III: The Sorcerer

Highlander III: The Sorcerer

1994
×
Read the review Edit this entry  
09
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill List

Kill List

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Undisputed III: Redemption

Undisputed III: Redemption

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Starship Troopers: Invasion

Starship Troopers: Invasion

2012
×
★★
Edit this entry