HKFanatic has logged 48 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seized

Seized

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killers

The Killers

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hulk

Hulk

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shirley

Shirley

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Future

The Future

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hollywood Complex

The Hollywood Complex

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Showbiz Kids

Showbiz Kids

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry