• Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Line Walker 2: Invisible Spy

    ★★★

  • The Divine Fury

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Fist & Furious

    ★★

  • The White Storm 2: Drug Lords

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★

  • Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Furies

    ★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Act

  • Jo Pil-ho: The Dawning Rage

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Captive State

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Stuber

    ★★

  • Dumbo

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Maria

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Triple Threat

    ★★★

  • Furie

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Knives and Skin

    ★★

  • Cold Pursuit

    ★★

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★