Hunter has logged 24 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Kill!

Kill!

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry