hunter has logged 162 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heatwave

Heatwave

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annie

Annie

1982
×
★★★
Edit this entry  
04
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thirteenth Year

The Thirteenth Year

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tower of Terror

Tower of Terror

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry