Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★½
Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twenty One Pilots: Livestream Experience

Twenty One Pilots: Livestream Experience

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twenty One Pilots: Livestream Experience

Twenty One Pilots: Livestream Experience

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Edit this entry  
24
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry