• Nope

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • False Positive

    ½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Death to 2020

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

  • OPAL

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • After We Collided

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Wrong Missy

    ★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Collective

  • Joker

    ½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★½