Sort by

holly has logged 303 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Eleven O'Clock

The Eleven O'Clock

2016
×
★½
Edit this entry  
27
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
20
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
That Summer

That Summer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Edit this entry  
29
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Una

Una

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry