RSS feed for Henning
  • American Psycho

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Lessons of Darkness

    ★★★★★

  • Persona

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Das Boot

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • The Pianist

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • On the Waterfront

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★