Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sightless

Sightless

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boy

The Boy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
State of Play

State of Play

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry