hmb1013 has logged 74 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Vamps

Vamps

2012
×
★½
Read the review Edit this entry