Sort by

Haldan has logged 14 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry