• Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Man Who Used HIV As A Weapon

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Arctic

    ★★½

  • Behind the Curve

    ★★½

  • Studio 54

    ★★½

  • RBG

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★★

  • Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★½

  • The Keepers

    ★★★½

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Casting JonBenet

    ★★

  • Oklahoma City

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★½

  • Amanda Knox

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Audrie & Daisy

    ★★★½

  • Tickled

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Making a Murderer

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Witness

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Room

    ★★★½

  • Soaked in Bleach

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

    ★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • The Battered Bastards of Baseball

    ★★★★

  • Boyhood

  • Obvious Child

    ★★