RSS feed for Heather
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Edit this entry  
31
Wounds

Wounds

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Wake Wood

Wake Wood

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Eli

Eli

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
½
Edit this entry  
19
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
The Wind

The Wind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dark

The Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Golem

The Golem

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
They Come Knocking

They Come Knocking

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Intruders

Intruders

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Possum

Possum

2018
×
★★½
Edit this entry