RSS feed for Heather

Heather has watched 177 comedy films.

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ½

  • The Hustle

    ★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • I'm Just F*cking with You

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Troop Zero

    ★★★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Holiday Calendar

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Sharknado 6

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Life of the Party

    ★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Little Evil

    ★★★

  • Sharknado 5: Global Swarming

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Beatriz at Dinner

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★