Sort by
  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Asteroid City

  • Beau Is Afraid

  • Bottoms

  • M3GAN

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Pearl

    ★★

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

  • The Innocent

  • Aftersun

  • EO

    ★★★★½

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Emily the Criminal

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Red Rocket

  • Titane

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • We're All Going to the World's Fair

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Freaky

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Letter Room

  • Arkansas

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

  • Smiling Friends

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Way Back

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Emma.

    ★★½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • The Present

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★½