Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cat Person

Cat Person

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Animal Kingdom

The Animal Kingdom

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Miller's Girl

Miller's Girl

2024
×
★★½
Edit this entry  
17
The Prize

The Prize

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
One Day

One Day

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Vote

Dirty Vote

2024
×
Edit this entry  
11
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★★★
Edit this entry  
10
Agak Laen

Agak Laen

2024
×
★★★
Edit this entry  
10
SPY x FAMILY CODE: White

SPY x FAMILY CODE: White

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
I.S.S.

I.S.S.

2023
×
★★
Edit this entry  
08
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★½
Edit this entry  
28
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
ted

ted

2024
×
★★★★
Edit this entry  
13
He Went That Way

He Went That Way

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Race for Glory: Audi vs Lancia

Race for Glory: Audi vs Lancia

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Monster

Monster

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pendatang

Pendatang

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
Edit this entry  
16
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Guns & Gulaabs

Guns & Gulaabs

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Monica, O My Darling

Monica, O My Darling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jawan

Jawan

2023
×
★½
Edit this entry  
03
Freelance

Freelance

2023
×
★★
Edit this entry  
03
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry