Sort by

han has logged 313 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Recovery

Recovery

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Screening

Screening

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Good Omens: Lockdown

Good Omens: Lockdown

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
United

United

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Recovery

Recovery

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
14
Rage

Rage

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
You, Me and Him

You, Me and Him

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Takin' Over the Asylum

Takin' Over the Asylum

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Politician's Husband

The Politician's Husband

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spies of Warsaw

Spies of Warsaw

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Escape Artist

The Escape Artist

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Deadwater Fell

Deadwater Fell

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Des

Des

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Little Monster

My Little Monster

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Voice of Silence

Voice of Silence

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
After Life

After Life

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Seto and Utsumi

Seto and Utsumi

2016
×
★★★½
Edit this entry